| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 16 ani si am slabit de la 85 la 75 kg in 3 saptamani (am aproape 1.90) si mi-au aparut vergeturi pe abdomen si pe picioare, intrebarea este in cat timp se vindeca de obicei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Vergeturile nu se vindeca singure. Exista diferite creme si tratamente la saloane care te vor ajuta sa scapi de ele sau macar sa le diminuezi.

| RAY a răspuns:

Cum ai reusit sa slabesti?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am fost la nutritionist si m-a invatat ce sa mananc si am facut sala.

| rRamses a răspuns:

Daca sunt vergeturi rosii atunci aplica niste ulei de masline de vreo 3-4 ori pe zi si in cateva saptamani or sa treaca. Daca sunt vergeturi albe atunci nu ai ce face, dar nu trebuie sa te simti complexat, caci vergeturi au majoritatea oamenilor, inclusiv eu pe spate din cauza antrenamentelor.De obicei apar cand nu ai pielea foarte elastica, asa ca incearca sa bei cat mai multe lichide deoarece ajuta pielea.