| alexxxxxxxxxx a întrebat:

am 165 inaltime si 53 kg
nu sunt gras,nici solid,sunt bine cum sunt
dar nu stiu cum sa zic,parca as avea sani
nu sunt foarte mari, dar au si niste bilute foarte tari\am 16 ani
ce sa fac?
e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Acele "bilute" toti le avem la palparea sanilor fie femei sau barbati. Daca acele bilute cum le spui sau noduli in termeni medicali nu sunt durerosi si nu se trag inauntru formand o gaura sub sani, atunci nu trebuie sa te impacientezi, cu toate ca asta iti spune doar un medic. Impreuna cu mama ta mergi la un medic oncolog, decat cu o asteptari cu raspunsuri pe TPU, mai bine o consultatie a unui medic specializat si cu un raspuns clar pentru a te linistii.

Nodulii la sani pot fi si periculosi ducand astfel la cancer ori cei care nu sunt periculosi.

Sanatate!