| AndreiR003 a întrebat:

Am 16ani si sunt momente in care mainile imi tremura si cand sunt singur(putin dar tremura). Cand sunt in preajma unor persoane tremuratul se intensifica. Am facut analize si totul pare in regula. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Atunci cand tremuri ia un calciu, pentru ca sunt stari emotive si le inhiba.

| teodora200004 a răspuns:

Pai poate ti-e frig laughing Imbraca-te mai gros! GLUMEAM! Si eu tremur, intr-o noapte cand eram la spital m-a trezit sa-mi faca o injectie la ora 4 dimineata si tremuram de s-a speriat asistenta si nu stia ce am happy Dar eu am spasmofilie, si de la asta tremur asa! Nu cumva ai lipsa de Calciu? Asta te face sa tremuri ca o varga, cel putin la mine asa se manifestawinking Du-te cu foaia cu rezultatele la analize la medicul de familie sa ti le citeasca el... poate ai lipsa de Calciuuu x_X Nu te ingrijora, nu poate fi nimic grav, poate esti mai emotiv tu asaa happy