| wanted1 a întrebat:

Salut.
Am 18 ani 1.65 inaltime.
Fac sport [adica merg mult, alerg etc] [ nu-mi place handbal, backet si inot]
Iau ceva medicamenteL Magneziu + Calciu + Vitamina D3
Am sanse sa ma inalt inca 4-5 cm?
Sau pana la ce varsta creste un om? [baiat]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Daca parintii tai sunt mici de statura, sunt sanse putine sa te mai inalti ( acele pastile nu sunt pentru crestere, iar pastile trebuiau luate inca de la 13 ani) deoarece asa e gena ta, nu o poti schimba. Baietii cresc pana pe la 21 de ani, iar daca practicai un sport ca sa stimuleze crestere (care nu iti plac), dar de mic, puteai sa mai cresti un pic. Dar cum am spus, daca ai mostenit de la parinti, sunt sanse slabe sa mai cresti.

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Baietii cresc pana la 21.cu putin noroc, poate mai cresti.bafta!