| olapli a întrebat:

Salut.Am 19 ani,imi cade foarte mult parul si este foarte rar, unghiile sunt foarte moi si se rup usor iar de la un timp am si carii la dinti.Ce se intimpla oare si care poate fi problema? Va rog mult niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Lipsa de calciu in mare parte. Oricum, mai bine mergi si fa-ti niste analize sa stii exact ce-ti lipseste.

2 răspunsuri:
| niculai123456789110 a răspuns:

Ar trebui sa faci cateva analize de sange

| EduNet a răspuns:

Medic, analize, concluzii si actiune. Si asta urgent.