| AcTy a întrebat:

Salut,am 24 de ani 1.85 95Kg, de cateva zile am arsuri usoare la stomac care se simt uneori pana la nivelul gatului dar nu mereu si am observat ca au inceput sa-mi apara cosuri pe corp, dar nu multe, cate 1 asa la 2 zile dar sunt destul de mari dar au capul destul de mic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te cu apa calda si sapun ZILNIC si nu purta imbarcaminte sintetica, doar 100% bumbac (coton).
Iar pentru 1 luna, mananca dietetic, fiindca arsurile la stomac spun ca ai o problema digestiva.
Elimina din mancare: tocaturile, prejelile, sosurile, carnurile grase, afumate, salamurile si carnatii, toate bauturile acidulate si sucurile si alcoolul.
sanatate multa!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" am arsuri usoare la stomac"

sunt un rezultat al unei afecțiuni gastrice sau al unui stil de viață nesănătos

https://www.catena.ro/arsurile-la-stomac-de-ce-apar-si-cum-scapi-de-ele

| mi25 a răspuns:

Ai gastrita hiperacida. Trebuie sa mergi la medicul de familie si sa-ti dea un tratament, iar daca nu trece sa ceri sa mergi la un specialist in gastroenterologie. Poate iti faci o analiza sa vezi daca nu ai cumva helicobacter. asta cu trimiterea de la medicul de familie la laboratorul de analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo!