| anonim_4396 a întrebat:

Am ales aceasta categorie deoarece nu știam exact unde se încadrează întrebarea.
De o vreme am tot încercat sa slăbesc dar nu reușesc cu vreo dieta. Am reușit sa slăbesc câteva kilograme dar a fost un chin.
Întâi de toate vreau sa precizez ca eu adesea mănânc mult și din aceasta cauza nu prea pot slabi.
As dori dacă se poate sa îmi spuneți niște "idei" sa ma poată ajuta.
Ceva în genul mâncare multă, calorii puține.
Sa îmi prepar ceva în genul a 1kg de mâncare zilnic, care sa aibă foarte puține calorii și sa îl pot prepara de la zi cu zi.
Mulțumesc pentru răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nici o idee sau dieta nu te vor ajuta vreodata sa slabesti daca TU singur nu pricepi ca mancatul mult, este cauza ingrasarii tale.
Nici o dieta nu poate da rezultate, daca TU singur nu te motivezi si nu ai vointa sa renunti a te mai indopa.
Partea cea mai rea este ca, nu esti sanatos si probabil esti ocolit de fete si baieti, pentru ca esti prea gras.
Incarca-ti farfuria cu varza rasa si mananca toata ziua varza, sau salata verde pana te saturi, cu 1 felie de carne sau de parizer. Ori rontaie morcovi cruzi cand iti este foame.
NU ai voie DELOC: Paine, Paste, Orez, prajituri, pizza, cereale, sucuri si dulciuri.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Am uita un tric:
cand iti este foarte-foarte foame, intai bea un pahar mare de apa si stai 5 minute, dupa care pune-ti in fata o salata mare de cruditati si mananca!