| anonim_4396 a întrebat:

.am aproape 13 ani si vreau sa ma apuc de sala, m-am dezvoltat repede, am 1.70+ inaltime, daca m-am dezvoltat asa repede, cum altii se dezvolta pe la 14-15 ani...ar fi ca si cum m-as fi apucat mai tarziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum să te apuci de sală la 13 ani? laughing
Nu contează ce înălțime ai, părerea mea este că ești mult prea mic pentru așa ceva. Mai așteapta 3-4 ani, trăiește-ți copilăria în parc și cu prietenii, nu în sală cu halterele.

| piratuu a răspuns:

Mai bine te-ai apuca de sala pe la 15-16 ani. Pana atunci, traieste-ti copilaria cat o mai ai!