| HihihiHahaha a întrebat:

Am avut fisura la mana si mi-am scos ghipsul, dar mana este tot umflata la incheietura, mai in fata de unde e fisura, ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Banuiesc ca ghipsul ala ti l-a pus un doctor. Daca ai putut sa te duci pana la spital sa-ti puna un ghips atunci poti sa te duci din nou sa-ti spuna un medic ce ai. Cand ai fost sa-ti scoata ghipsul de ce nu ai intrebat daca ai vazut ca e umflata incheietura? Te-ar fi lamurit nea doctor cu diploma daca e cazul sa-ti faci griji sau sa dormi linistita.
Ce e asa greu sa intrebi la spital? Sincer nu vad vreun motiv sa intrebi pe TPU asa ceva.

| HihihiHahaha explică (pentru Kriss96):

1. Sunt baiat, 2. L-am dat jos inainte cu o saptamana si am observat asta mai am 3 zile pana la termen, am vrut sa il dau jos pentru ca ai intrat ceva acolo si nu puteam sa-l scot, l-am taioat si l-am scos si atunci am observat ca e umflata, dar nu pe lung, e intr-un loc si e umflat tare...

| Kriss96 a răspuns (pentru HihihiHahaha):

1. Nu ma intereseaza
2. Foarte rau. Eu am stat mereu pana la termen. Nu l-am scos eu singura. Cand mi-a zis doctorul sa vin sa-l scot m-am dus. Si inca am probleme. Uneori tot ma doare (eu am patit-o si cu mainile si cu picioarele). O chestie din asta poate sa-ti sensibilizeze "locul" pentru mult timp sau pentru totdeauna. Si apoi te trezesti cu dureri spontane.
Nu mai astepta pana la termen. Chiar nu vad de ce ai astepta. Du-te acum si probabil o sa-ti dea o palma in fata si o sa te bage iar in ghips. De data asta poate te leaga de pat. Asa ca pentru binele tau.