| Victor44 a întrebat:

Am baut azi fara sa vreau antigel. Era un bidon de 2 litri jumatate si era amestecat cu apa. Era putin antigel, apa era in jur de 80 %. Am ajuns dupa acasa si am vomitat tot fortat mai aveam putin si imi vomitam si matele laughing(glumesc). Se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Mai bine du-te la spital... daca continea metanol simptomele pot aparea la ore bune dupa otravire.

| RAY a răspuns:

Voma a fost provocata de organism, daca simptomele presista da, se poate sa ai ameteli, greata, diarie, dureri de cap etc

| aXy99 a răspuns:

Eu zic ca nu, dar ar fi bine sa consulti medicul de familie.

| Felys a răspuns:

Am vazut odata pe animal planet cum spuneau ca unui om ii fusese aruncat in curte sa manance cainele mancare imbibata cu antigel si ca asta ataca rinichii si animalul moare, totusi prima masura pentru a nu se intampla asta este ca animalul sa vomite, ceea ce ai facut si tu, totusi mergi la medic poate mai sunt si alte remedii ca sa te scape de toxinele din antigel

| mleonte81 a răspuns:

Las ca-i bun, unge motoru lol...