| KiduuBwaa a întrebat:

Salut, am cercel in urechea stanga si cheita, de la un timp imi intra in ureche, adica nu intra toata dar intra cam jumatate, cred ca mi-a copt urechea deoarece am gaura din josul urechii mare, am cercelul de pe 2 iunie. DAU FUNDA celui ce imi spune ce trebuie sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Marianaawrtey5 a răspuns:

O sa iti indeparteze prin interventie chirurgicala parte de ureche afectata, adica zgarciul, daca nu te duci de urgenta la doctor.

| KiduuBwaa explică (pentru Marianaawrtey5):

Nu merg la doctor happy

| KiduuBwaa explică (pentru Marianaawrtey5):

Si ma dau cu flocinolon daca stii ce este ala in fiecare zi.si cheita o tin mai in afara ca sa nu intre in ea.

| Marianaawrtey5 a răspuns:

Ti-am zis ce sa faci, dar vad ca stii singur/a asa ca foloseste flocinolonulala in continuare poate ai noroc si iti taie decat jumate din urechewinking