| ALEXXXL19 a întrebat:

Am de dat la armata urmatoarea proba 2 km in 8 minute si 23 secunde aveti ideie cu ce viteza trebuie sa alerg ca sa trec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asta este proba de rezistenta. La mers "intins", o persoana sanatoasa face 7-8 km/h, tu trebuie sa scoti viteza dubla, asta se face prin alergare de semifond-fond. La asta este importanta tehnica, conservarea energiei, practic sa te odihnesti in timp ce alergi, ca sa poti strabate o distanta cat mai mare cu efort constant de intensitate medie.
http://www.scrigroup.com/......T85437.php

| StefanKogut a răspuns:

14.328 Km/h sau 3.98 m/s.

| AlissBrie a răspuns:

Cred ca viteza medie.Nici prea incet dar nici sa te epuizeze prea tare pentru a putea termina traseul de 2 km.
Totusi daca iti doresti cu adevarat sa treci, alearga 2 km cu cronometru pentru a vedea cum te descurci.
Bafta!