| 777alexutzuuu a întrebat:

Salut, am de la 5 dimineata niste febra, ma ustura in gat, ma doare in gat, nu prea sa inghit si tusesc sec. simt ca frig, ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un medic.

| dullcat a răspuns:

Buna. Ai luat ceva pana acum? Mergi la farmacie si cere plicuri de Theraflu raceala si gripa. Apoi respecta instructiunile de pe plic.Ia macar 3 pe zi, desi scrie pe ambalaj ca se pot lua si mai des. Iti scrie si dupa cat timp sa apelezi la medic daca simptomele nu dispar, sau starea nu se imbunatateste catusi de putin.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Recomand o vizita la medic. Chiar la urgente.

| Miruna1000002 a răspuns:

Recomand compresa cu spirt pus pe frunte,si pe gat daca spui ca te doare,si daca ai prin casa ceva sa iti faci un ceai fierbinte,te ajuta si la somn, daca nu hidratează-te bine cu apa, iar ca pastile eu am scapat cu parasinus, combinat cu ce ti am spus mai sus, sper sa te ajute!?