| Andrei555678 a întrebat:

Salut, am fost muscat de un caine in calcai si ma cam zgariat/intepat putin si a iesot sange, cainele este vaccinat si eu am facut antitetanosul acum 9 luni, am dezinfecat cu spirt dupa vreo 10 minute ca eram cu bicicleta la distanta, l am curatat bine de tot, intrebarea este daca sa imi mai fac ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Nu,ai procedat bine. Dacă ai dureri în primele zile, îți recomand să dai o vizită la medic.