| Alex_2376 a întrebat:

Am hepatita B de aproape 17 ani ultimul tratament a fost si este in continuare tenofovir in 6 luni viremia mi-a scazut de la 9 miliarde la 45 UI/ml si am AgHbe pozitiv si AgHbs cantitativ 9375. Deci viremia mi-a scazut ce inseamna restul? Pot sa ma vindec sau ce es poate intampla in cel mai bun caz? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Hepatita B este o boala cronica de care cam toata viata o sa iti dea de cap.Intreaba medicul tau curant ca am inteles ca sa descoperit un vaccin in afara(Columbia cred) care ataca acest virus si te vindeci.

| Anonimat10 a răspuns:

Iti recomand sa nu pui intrebari pe acest site care depind de viata ta sau/si sanatatea ta. Intreaba un medic sau du-te la spital.