| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Am inceput sa mananc de 2 ori pe zi maxim (mananc mult odata si cand mananc doar odata pe zi mai ciugulesc asa din cand in cand cate putin ).Am 18 ani si 55 kg as dori sa ajung la un 65-70 macar ce mi-ati propune sa mananc si de cate ori pe zi?
Tinand cont ca eu ma culc la 4-5 dimineata si ma scol la 2-3 dupa masa.Beau cam 2 L de cola la 1-2 zile. Vreun sfat ceva de cativa ani o tin la greutatea asta fac si gimnastica medicala pentru spate in fiecare zi cate 2 ore.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai.Tu esti intro stare foarte grava.Ce inaltime ai? La kg alea te ia vantul.macar 70 trebuia..nu mai bea cola

| Robotzzzi explică (pentru anonim_4396):

1,75.Nu arat a fi slab arat foarte bine.

| Quiin a răspuns:

Iti recomand sa iei vitamine. Eu am luat si m-am ingrasat cam prea mult ca am luat prea multe. Dar sa ai grija cate iei. Vorbeste cu un nutritionist.

| Darky142 a răspuns:

Ea creatina si te vei ingrasa peste noapte happy

| Robotzzzi explică (pentru Darky142):

Nu stiu ce e aia si nu doresc sa iau toate prostile pe urma sa am probleme de sanatate.

| IamTheDevil a răspuns:

Si eu am acceasi problema doar ca eu am 13 ani, cam 30 de kg sunt foarte slab, si mananc mult mananc si de 4-5 ori pe zi + mananc la 00:00 si pe la 2 dimineata pentru ca stau pana pe la 4-5 dimineata si consum mult cola

| TheMaggot12 a răspuns:

Sincer inceteaza sa mai bei atata cola, eu am 15 ani si vreo 60-70 de kg+am 1, 84m inaltime si nu am probleme cu greutatea sau ceva, dar daca vrei sa pui pe tine mai multe kilograme, trebuie sa mananci consistent, poti sa mananci fast-food sau orice crezi ca iti place.Si incearca sa bei si tu apa sau alte tipuri de sucuri si lasa cola-ul pentru vreo saptamana. Sper ca te-am ajutat!

| Florea_Catalin_1997 a răspuns:

Pai incearca sa faci ce zic eu : culcate in jur de 22-23 si dupa trezeste-te la 06-07 dimineata deoarece pun pariu ca tu te culci pe la 4-5 dimineata ca si mine si nu mananci decat 2 mese pe zi in loc de 3-4 cat e normal... si inlocuieste cola cu apa minerala sau plata e mai sanatos.

| Bonux a răspuns:

Daca vrei sa pui ceva kg pe tine trebuie sa-ti schimbi programu asta aiurea. Punete si dormi măcar de la 12 da nu la 5 frate. Mănâncă 5 mese pe zii..nu mai bea cola..bea apa 2 l in loc de cola...si du-te pe principiu ca trebuie sa termini tot din farfurie...si o sa se vadă rezultatele.