| lBroken69 a întrebat:

Salut,am nevoie de niste sfaturi,impotrvia caderii parului, am 14 ani,inca nu imi cade,dar de mic am avut parul slab,fragil,tatalui si bunicilor mei, la 20-21 de ani,au inceput sa le cada parul.
As putea face ceva, sa nu ajung in aceeasi situatie cu ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Priveste partea cealalta, daca tot incepe sa te paraseasca parul, macar barbierestete'n cap. Eu nu am absolut nici o problema cu caderea parului, insa de vreo 4 ani aproape 5 ma barbieresc in cap saptamanal,unii spun ca se indeseste parul,alti spun ca e un mit,mie nu imi pasa o fac ca imi place cum imi sta, dar sunt sigur ca daca aveam problema ta imi doream par laughing. Oricum, incearca sa te razi pe cap de cateva ori, poate iti place cum iti sta. Daca vrei detalii cum sate barbieresti singur in cap fara probleme si fara sa te tai, da-mi un mesaj te voi ajuta bucuros.In rest nu am o alta idee.

| lBroken69 explică (pentru Liviu):

Ai inteles gresit..eu vreau sa am par in cap cat mai mult timp, chel nu-mi sta bine de nici o culoare.

| DrLolo a răspuns:

Incearca sa te speli cu tonic capilar il poti lua de la farmacile naturiste este ca un sampon

| Diurpaneus a răspuns:

Obisnuieste-te cu ideea si nu dispera.

| lBroken69 explică (pentru Diurpaneus):

Nu vreau sa ma obisnuiesc cu ea. Fac si fotbal. As vrea sa il am cat mai mult timp in cap big grin