| 20156 a întrebat:

am o dilema ma dor genunchii rau de tot sad culmea e ca mă dor numai noaptea referitor la greutate si mărimi,ani am 1, 71; 14ani; 58 kg dupa alimentatie nubprea consum lactate însă mă stradui sa consum produse naturale evit fast-food-ul.Imi puteti sa-mi spuneți ce remedii sa folosesc ca sa mă tratez? Ma dor genunchii simt ca mor! Stiu ca e banal însă am asa stare chiar acum sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dilema ta este de natura unui consult medical.
Pa, pa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil este datorita cresterii. Mergi la doctor, el va sti ce sa iti prescrie.

| Shockboy23 a răspuns:

Ce zici sa mergi la un medic... Nu cred ca un "remediu de pe net" o sa te ajute.

| Alexandru_Valentin_Raea_1987 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un doctor happy

| Raulinho06 a răspuns:

Mergi la doctor, iar doctorul va stii ce ai si iti va scrie o crema sau niste pastile, si eu aveam problema aceasta si mi-a spus sa iau o crema. Funda?

| motanelmeow a răspuns:

Mi se par inutile raspunsurile pe care le-ai primit :/.Am hotarat sa te ajut eu.Ai mentionat ca nu prea consumi lactate(!) Adica lipsa de calciu.Tu esti in crestere s
i trebuie sa ai calciu care sa te ajute, neavand calciu te dor picioarele si nici nu cresc in "ritmul" lor normal.O sa inceapa corpul sa ia calciu din alte zone, cum ar fi ochii si atunci vei avea probleme cu vederea si o sa trebuiasca sa porti ochelari tongue ceea ce nu e asa usor cand nu esti obisnuit.Eu am aceasta problema acum, deci primesti un rsspuns de la un profesionist big grin Eu consum calciu efervescent pentru ca celelalte nu imi plac.Il pui in apa si il lasi sa se dizolve. Poti sa-l gssesti cu aroma de lamaie sau portocala.Iti recomand lamaiewinking Deasemenea il poti baga in gura, pentru ca se dizolva, e foartee buuuun dar nu prea isi face efectul.Acest calciu efervescent vine intr-un tub cu 20 de pastilute si trebuie jumatate seara si jum dimineata.Sa stii ca e cam scumpicel, dar merita.Aa, si era sa uit: il iei 10 zile intr-o luna, o luna nu mai iei nici daca te doare genunchiul si apoi luna urmafoare iar iei.Insanatosire grabnica! :*