| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare si doresc un raspuns urgent va rog! Ieri am fost la fotbal si de azi-dimineata m-am trezit cu o durere in zona abdomenului, in dreapa jos si din cate am inteles de la colegi poate am apendicita si nu stiu ce sa fac. Tata zice ca am facut febra si nu stiu ce sa cred! PS: ma doare cand tusesc sa ma fortez, rad, etc. FUNDA PT CEL MAI BUN RASPUNS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Mergi la urgente. Daca ai apendicita si amani prea mult risti sa faci peritonita, iar recuperarea e mai grea si mai lunga. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mergi de urgenta la spital!
Daca ai facut si febra este posibil sa fie deja apendicita acuta! Fugi pana nu e sparge!

| Idkidk a răspuns:

Mergi de urgenţă la spital, se poate agrava! Poate fi apendicită acută, ai grijă mare!
Mergi la medic! Să nu se spargă!