| anonim_4396 a întrebat:

Am o masea care e distrusa si trebuie implant sau o punte dentara.
Nu am mai intrebat de pret dar aș vrea să stiu cât mă costă o punte dar un implant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Atat de distrusa era incat nu ti-o putea face cu pivot si coroana?

Un implant ca lumea cica ar fi de la 500-600 euro, chiar si 1000. O punte nu stiu exact cat e, undeva la 1.000 de lei parca, dar depinde cati dinti vor fi, s-ar putea sa fie mai putin daca prinzi intre 2 masele.

| JicaContra a răspuns:

Daca radacina mai e buna, adica nu e cariata pana la radacina, atunci poti sa iti puna pivot si coroana, e mult mai ieftin decat punte sau implant

| laSoledad a răspuns:

La care cabinet dentar din ce oras te duci? Intra pe site-ul lor la tarife.