| UnBaiat439 a întrebat:

Am o problema. Am 15 ani si incepe sa imi cada parul (destul de mult). Dorm putin, scoala, stres, si mai si fumez din cand in cand + fixativ si spuma de par in el tot timpul. Ce pot face sa il refac, sa il reimbogatesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

In mod evident sa faci opusul a ceea ce faci.
sa dormi mai mult, sa nu mai fumezi si mai ales sa nu iti mai dai prin par cu fixativ si spuma. daca tot iti dai, obligatoriu te speli pe cap de fiecare data cand folosesti produse de par.

| DrLolo a răspuns:

Tocmai fixativ si spuma factori direcți in intoxicarea firului de păr să nu vorbim si de cei indirecți fumatul care are multe efecte adverse organismului dormitul puțin macar încearcă sa dormi calitativ contează mai mult sa dormi bine un somn odihnitor chiar daca nu e mult decât sa dormi mult si sa te trezești mai obosit de cat erai iar in ce privește refacerea firului de par
1 renunța la fixativ spuma etc +ca e vara si arata mai bine un par fara nimic simplu curat
2 du-te la o farmacie naturista și cumpăra un Tonic Capilar nu cred ca e mai mult de 15lei unu poate nici atata si spălate cu el
3Renunta la celelalte obiceiuri proaste mai ales la fumat ca el face foarte rău întregului organism
Baftă