| didicami a întrebat:

Salut ..am o problema! Azi m-am cântărit si aveam 48.6 kg. dupa am luat prânzul (nu am mâncat mult p.s am mâncat pilaf) dupa ce am mâncat aveam 49.0, mi se pare prea exagerat sa ma îngraș asa.

Imi puteți da un sfat?
Fara jigniri pls.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioana803 a răspuns:

In decursul a unei zile (mancare+apa), poti lua in jur si de 2 kg. Dar asta nu se depun.

De obicei si normal este sa te cantaresti imediat ce te-ai trezit si ai fost la baie, aceea va fi greutatea ta reala!
Tu daca te vei cantar maine dimineata exact cum ti-am spus vei constata ca vei avea, poate si sub 48, 6. happy

1 răspuns:
| jmekerashu a răspuns:

O portie de pilaf + ceva lichide = 400g de alimente și lichide ce le ai în burtă.

Din puctul meu de vedere mănâci și bei prea puțin. Mai bine ai avea grijă de o alimentație corectă de cât să alergi la cântar din 5 în 5 minute