| ShowTim3 a întrebat:

Salut, am o problema cu parul meu, ei bine este aspru (cret, dar nu tocmai, mai mult ondulat si aspru). Eu ma tund de obicei scurt (sunt baiat ), dar tot este asa.Cum as putea sa il fac mai moale sau sa-l indrept? credeti ca merge cu placa?(are cam 1-2cm ma dunt odata la 2-4 saptamani). Cand eram mic aveam parul foarte ondulat, cand aveam 3-4 ani dar marog atunci arata foarte frumos nu ca acum, cum as putea sa il am ca atunc? PS.Atunci aveam parul foarte mare, plete si poate din cauza aceia arata asa bine? Sau am probleme cu firele despicate? ce sampon imi recomandati si ce produse pot folosi? :d mersi anticipat, scuze daca nu se potriveste prea bine categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DanIonescu a răspuns:

Cel mai bine este să fi mulţumit cu părul pe care îl ai. Dacă este aspru este cam greu să îl schibi şi nu are rost. Dacă l-ai fi avut moale, precis doreai să îl ai aspru.