| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, de cateva zile am o umflatura de unde incepe penisul de la burta, este rosie si daca vreau sa o strang/sparg ma doare de mor. Ce este, daca este nevoie pot da si poza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DavidClaudiu a răspuns:

Salut.Poate fi un fir de par crescut sub piele sau un furuncul. Daca este furuncul foloseste baneocin sau ihtiol de la farmacie sau pune o frunza de varza la fiecare 3 h si acesta va coace si va iesi singur. Nu il stoarce pentru ca pot aparea complicatii, de cele mai multe ori, furunculoza! Dupa ce pocneste il poti ajuta, prin aceea ca ai putea sa scoti puroiul acumulat prin strangere usoara.