| SmallBrain a întrebat:

Am o problema de ceva timp imi curge sange din nas doar daca merg pe drum, am fost la doctor si mi-au dat 3 spray-uri, voi ce credeti, este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Acele sangerari nazale pot aparea din cauza tensiunii marite (hipertensiune arteriala) provocata cel mai probabil din cauza caldurii si din cauza ca nu te hidratezi destul inainte de a iesi afara. Recomandarea mea este sa mergi la un consult de specialitate cardiologic+ EKG pentru a vedea daca nu sunt probleme la nivelul inimii!

4 răspunsuri:
| Adiiiiiii69 a răspuns:

Nu este ceva grav dar eu zic sa stai sa te odihnesti o perioada..Bafta!

| eNdH a răspuns:

Si eu pateam la fel, nu stiu de ce nici in ziua de azi, soarele ar fi iarasi o problema.

| Toma_Wtg_1998 a răspuns:

Nu este nimic grav, este foarte normal, eu cred totusi ca ar trebui sa faci un control la medicul de familie, poate ai probleme cu mucoasa. Sau poate este din cauza caldurii excesive de afara.

| Danut_Dani_1994_XC57 a răspuns:

Nu.mi s-a intamplat si mie