| quickeD a întrebat:

Am o problema, de la un timp cred ca am apendicita. Ma doare stomacul usor, sunt deranjat la stomac, sunt tare pe abdomen la palpare si ma doare in partea dreapta usor ai foarte rar. Cand ma pas in partea dreapta nu ma doare nici cand trag picioarele la piept. In schimb am pofta de mancare, nu am temperatura. Aveti idee ce ar putea fii? Are rost sa ma duc la un control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Nu mai puneti totul pe seama apendicitei. Mai sunt si alte patologii abdominale!
Depinde de cand au inceput simptomele? Poate fi vorba de o afectiune a colonului sau a intestinului gros, asta daca simptomele sunt cronice. Daca au aparut relativ recent, poate fi vorba de o indigestie. Te doare in partea dreapta sus sau jos? Daca e sus, probabil sa fie o dischinezie biliara.