| AlexDinTimis a întrebat:

Am o problema. De vreo saptmana am inceput sa ma inrosesc putin pe langa nas in ambele parti. Uneori mai dispare roseata, dar daca ma spal pe fata, ma inrosesc la loc. Inainte nu eram rosu, dar mi se ducea putin pielea de pe nas si de pe langa nas. Dar foarte putin. Tin sa mentionez ca am pielea destul de grasa, pe langa nas, pe nas si pe frunte. Am cautat pe internet. Nu am simptomele bolii Lupus sau dermatrita de orice fel. Cred ca pur si simplu ma irita ceva si imi este putin teama. Nu am pete sau bube. Sunt doar putin rosu. Credeti ca e ceva grav sau e asa cum am spus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel am patit. Si acum am, de vreun an. Am facut si tratamente si am fost si la doctor. Si la alergolog si la dermatolog. Nimic. Daca tu gasesti vreo solotie sa-mi spui.

| AlexDinTimis explică (pentru anonim_4396):

Am gasit solutia, cred. Ma dau cu Nidoflor si imi trece imediat. M-am dat 7 zile de 2 ori pe zi si mi-a trecut. Incearca!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Chiar am sa incerc. Mercii mult :*

| AlexDinTimis explică (pentru anonim_4396):

Cam tarziu, dar, sa imi spui daca ti-a trecut. Sper ca da laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Nu, nu mi-a trecut. La o saptamana, dupa, am fost la doctor.
Acum nu mai am nimic.
Nici cosuri.
Doar ca a trebuit sa respect mai multe conditii.
Nu era numai de ordin dermatologic.

| AlexDinTimis explică (pentru anonim_4396):

Bine ca ti-a trecut in cele din urma, asta conteaza.

| AlexDinTimis explică:

Probabil voi merge sa fac niste analize. Daca voi gasi vreo solutie iti voi spune. Cu ceva creme te-ai dat?

| suntroman a răspuns:

Poate e de la frig stiu s-i eu persoane care se inrosesc de la frig nu ie ceva grav

| AlexDinTimis explică (pentru suntroman):

In casa nu e frig. Deci nu stiu daca e de la frig.

| suntroman a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Eu ma referaeam la faptul cand iesi afara s-i cand ai intrat la caldura ti se inroseste fata