| Teo026 a întrebat:

Am o problema. Ieri am fost intepat de o albina in buza( s-a izbit in mine). Dupa 5 minute ma manca tot corpul si mi-au aparut bubite peste tot. In 20 de minute eram la urgente, intrasem in soc anafilactic, mi-au pus o perfuzie, am luat cateva pastile si mi-au facut o injectie cu adrenalina (imi scazuse pulsul ) Dupa vreo ora mi-au disparut bubitele si ma simteam mai bine. Cand am iesit din spital vedeam tot alb, o lumina foarte puternica, urechile erau infundate si abia ma tineam pe picioare. M-am intors la spital, am mai stat vreo 5 minute dupa care mi-am revenit. Bun, am ajuns acasa, iar de ieri de cand am plecat am o durere in zona inimii cand respir mai adanc si ma doare tot bratul unde mi-a fost pusa perfuzia. E ceva grav? Sau e de la soc? In rest ma simt bine, cam somnoros dar e ok. E prima oara cand mi s-a pus o perfuzie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Da este normal sa te doara. Este de la pefuzie nu de la soc.