| Nirgomax a întrebat:

Salut am o problema la coaste, coasta din stanga e umflata cu putin fata de cea dreapta, nu se vede mult dar se simte, nu ma doare absolut deloc, vreau sa stiu cum sa scap de Ea, am fost la doctor si mi-a zis.ca e rahitism dar mi-a aparut de cand eram afara si cornul de la bicicleta m-a atins in piept in stanga.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Trebuia să-i spui medicului de lovitura provocată de bicicleta.
Dacă este de la bicicleta ar trebui să se vindece cam într-o lună.
Dacă este o coastă ruptă atunci este urmată de durere la atingere. Aceasta se vede doar la radiografie. Dacă spuneai medicului de accident ți-ar fi făcut o radiografie. Dar fără detalii, pacientul poate primi diagnostic și tratament greșit.
Dacă există durere, mergi înapoi la medic. Dacă nu este durere, se va vindeca într-o lună. Iar dacă nu se vindeca într-o lună, mergi iar la medic.