| Ganditorull1999psalmi a întrebat:

Salut, am o problema, ma doare foarte tare coloana, am facut culturism si a inceput sa ma doara tare coloana in zona lombara, am fost la medic si a spus ca am "spina bifida"si ca nu e nimic grav, dar ma doare tare cand stau pe scaun mai mult timp sau in picioare, cand ridic piciorul stang ma doare tot in zona lombara, sincer sa fiu nici nu ma pot apleca de durere, ce sa fac? nici un medic nu imi da decat niste medicamente fara rost care sunt eficiente doar pe termen scurt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nelu62 a răspuns:

''Spina bifida'' este un defect comgenital.
http://www.desprecopii.com/......oloana.htm
Mergi cat mai urgent la doctor si intreaba-l despre "discopatie lombara", mai ales ca te-ai luptat cu fiarele!
http://www.romedic.ro/discopatia-lombara