| ribak a întrebat:

Am o problema serioasa, si caut un raspuns, deci nu vreau sa radeti. De aproape o saptamana am preputul inrosit, in partea de jos. Ce inseamna asta? E grav? Ce ar trebui as fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UnicornsAreLove a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la medic.Noi nu te putem ajuta cu prea multe informatii.

| ribak explică (pentru UnicornsAreLove):

Mie si rusine sa le spun parintilor asta...

| untu a răspuns (pentru ribak):

Nu trebuie sa fie rusine, dar cel mai bine e sa spui tatalui tau si sa discuti asta de la barbat la barbat, nu trebuie saascunzi nimic parintilor tai! Ei te iubesc foarte mult si iti poarta grija! Du-te cu tatal tau la medicul de familie si apoi la medicul dermadolog!

6 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine fata de parintii tai. Poate fi ceva rau, dar poate fi si ceva minor.E mai bine sa le spui decat sa te confrunti singur cu problema.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală sad

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| ViatacuLouie a răspuns:

E destul de grav, e cazul sa consulti un medic.

| Raluca961718 a răspuns:

Mergi la un medic... poate fi o simpla iritatie dar ca sa te calmezi poti merge la un medic