| i99ii9hh a întrebat:

Am o problema. Treaba este ca fumez cam de 1 an (ai mei stiu ca fumez si ma lasa) dar mai nou am inceput sa scad putin in greutate si cineva vrea sa imi faca o radiografie sa vada daca am ceva. Faza este ca am fumat un cui (nu era mai mult de un gram) in 3 persoane. Am tras egal toti. Imi puteti spune daca imi vor cere analize la sange si la urina? Se vede la radiografie ca am fumat iarba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e bine ce faci.La cuie ma refer. De la fumat slabesti.Lasa-te de fumat.

| iulian1302 a răspuns:

Buna. De cat timp ai fumat iarba? La o simpla radiografie nu se va vedea ca fumezi iarba. Analizele de sange iti vor cere in momentul in care pe radiografie apare ceva ce nu este tocmai in regula sau daca doresti tu sa iti faci in mod special analize de sange/urina. La analize de sange nu se va vedea ca ai fumat iarba decat daca iti vor face niste teste speciale pentru depistarea drogului( aceste teste se fac, de regula, in momentul in care se cunoaste ca pacientul consuma asa ceva). Cu siguranta, pot aparea unele cresteri/scaderi ale valorilor normale a diferitelor elemnete din corp( se pot datora aceste cresteri/scaderi consumului de droguri).