| cipicu92 a întrebat:

Am si eu o întrebare. Cum pot scapa de alunelele de pe fata. Am destule si destul de vizibile, dar nu sunt prea in relief, sunt doar ca niște pete, dar foarte inestetice si deranjante.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Astea numai la medic se scot, desi dupa parerea mea nu le consider deloc inestetice, sincer mie imi plac alunitele indiferent unde ar fi ele, dar gusturile nu se discuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cel mai bine e să mergi la un dermatolog. Nu te juca cu aluniţele! În nici un caz să nu le ungi cu creme sau plante recomandate de cunoştinţe.
Dacă vrei un tratament naturist, să ţi-l recomande medicul. Ai mare grijă că nu e de joacă cu aluniţele şi evită soarele pe cât e posibil.
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

In primul rand le verificati la un medic daca sunt cancerigene sau nu. Nu va jucati cu astfel de sitatii ca riscati mult!
Consultati medic, si va spune care se poate indeparta chirurgical si care nu.

Sanatate!

| Xulescuu a răspuns:

Ia niste sare, pui pe ele si. sunt delicioase