| suiramikkk a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, fratele meu si-a rupt mana acum 3 zile, mai exact a cazut la fotbal pe mana si i s-a rupt din cot cum ar veni, a mai avut pana acum mana rupta de vreo 3 ori, dar ghipsul pana la cot, acum il are pana pe sub biceps, nu poate intinde bratul mai exact. Se plange ca are niste dureri, ca sa va zic cum, e ca si cum ti s-ar incrucisa o vena si nu poti misca mana, asta simte el si uneori il doare de i dau lacrimile, vreau sa stiu daca e normal asa ceva la o astfel de ruptura, doctorul care i-a pus ghipsul a zis ca s-ar putea sa aiba cateva dureri dar nu asa, timp de cateva zile.

PS: Puteam sa ma duc cu el la spital, dar cand am fost atunci am avut un prieten de acolo care ne-a ajutat sa trecem mai repede, asa ca nu-mi permit sa stau 4-5 ore sa astept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LeonardVicere a răspuns:

Sa stea linistit.Si eu am avut mana rupta si tot asa ma durea... pentru ca se umflase si da, doare tare asa ca m-am dus inapoi la spital de mi la largit un pic...dar m-au lasat durerile dupa vreo 3 zile