| Madalyn a întrebat:

Am si eu o mica problema... de cum am descoperit-o, primul lucru care mi-a trecut prin cap sa-l fac, a fost sa cer o parere aici, inainte sa merg la doctor.
Deci... de aproximativ 3-4 zile, ma cam doar putin spatele, in partea stanga, cam in zona prezentata in imaginea urmatoare:
http://i.imgur.com/Lcy32.jpg

Pana acum era o durere usoara, dar de dimineata, de cand m-am trezit, unele miscari imi provoaca o intepatura in acea zona, ca de exemplu: imi aplec capul in fata sau il intorc spre stanga, ma intind rasucindu-mi corpul in stanga sau in treapta. si cam atat am descoperit pana acum.

Stie cineva cam care ar fi cauza?
Mentionez ca stau in jur de 5-6 ore pe scaun la PC, iar seara ies la jogging aproximativ 1 ora, fara oprire si alerg pe beton.
Posibil sa ma fi tras curentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| System a răspuns:

Cel mai posibil e ca te-a tras curentul. Sau erai infierbintat si ai esit undeva la rece. Mi s-a intimplat si mie dese ori asa, aproape nici nu puteam sa-mi trag aier in piept din cauza durerii, si gitul nu puteam sa-l intorc. De obicei ma tinea asa vreo 4-5 zile apoi imi trecea...

3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Parerea mea este ca ai facut o contractura musculara pentru ca stai prea mult in aceeasi pozitie la calculator. Maseaza zona aceea cu un unguent antiinflamator ( de ex diclofenac) si schimba si pozitia la calculator.

| annkaa a răspuns:

CEau:*
da e posibil sa te fi tras curentu sau sa te doara spatele din cauza ca stai prea multe ore pe scaun la pc, dar cel mai bine e sa te duci la doctor, el e singuru care iti poate zice cu exactitate ce ai.multa sanatate:*!

| paullicaaa a răspuns:

Salut!
pai poate te-ai lovit la spate forte rau si o sa treaca peste cateva zile sau poate ti se stramba coloana du-te la doctor si el iti va spune ce ai si cum sa rezolvi