| JuSt222 a întrebat:

Salut am si eu o problema...Am facut un pneumonie interstitiala, am scapat de ea fara tratament insa tuseam de imi sareau capacele...Nu mai puteam sa respir gen 1 minut. si am fumat in aceasta perioada. Acum mai tusesc foarte slab in fiecare zi, de 4-5 ori dar nu mult.Se poate sa fii patit ceva la plamani, o sechela ceva? Mentionez faptul ca ma simt foarte obosit, si cand trag din tigara abia o mai simt.

Se poate sa fie chiar si cancer? Am 19 ani si fumez de la 17 ani

Nu vreau replici de genu " nu e bine, de ce faci?" etc... vreau raspunsuri serioase de la oameni capabili.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu te judeca nimeni si te ajutam cum putem, in mare masura putem da sfaturi.
Nu te juca cu plamanii.o simpla raceala netratata poate dauna enorm in timp, si nu vorbesc in vant, asa am tratat cu indiferenta o simpla raceala si astazi sufarsad
Asa ca, nu ramane decat sa faci o vizita la medicul de familie si apoi catre cel de specialitate sa faci o raza pulmonara sa vezi despre ce este vorba, ar fi indicat sa stopezi fumatul, cel putin pana afli un rezultat care sa te linisteasca.
O zi frumoasa sa aihappy

| JuSt222 explică (pentru caramela):

Am renuntat 2 sapt la fumat si sapasem de tuse...Se poate sa fie "acea tuse" de fumator?

| caramela a răspuns (pentru JuSt222):

Da este posibil..totusi nu ezita si fa o raza pulmonara.

| Kaℓi a răspuns:

Si zici ca ai scapat de pneumonie fara tratament? big grin
Ai facut radiografie pulmonara si e totul in regula acolo?