| Fanee a întrebat:

Salut.Am si eu o problema... Ieri la antremanent la bascket m-a lovit un coleg din greseala(presupun laughing ) si acum am degetu mijlociu de la mana dreapta f umflat ma doare ingrozitor la orice atingere si mi se misca si unghia, plus ca mi-a curs vreo 15 min sange de la baza unghiei. am impis-o un pic si oscileaza destul de puternic. Sunt ingrijorat, o sa imi cada unghia (sa ma duc la doctor sa mi-o socata chirurgical? ) sau sa o lasa asa in speranta ca imi trece de la sine si aprox. cat timp imi va trece? Pana acum i-am pus Baneocin si rivanol si tin degetu bandajat. Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Unghia o sa-ti cada, sfatul meu este sa mergi la chirurgie ca sa nu se infecteze, iar peste 2 saptamini ai putea si juca dac mergi la medic, altfel inclin sa cred ca vei asista meciul de pe banca, multa sanatate

| Resource a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci la doctor straight face Nu suna prea bine din cate ne-ai spus,asa ca cea mai buna varianta este sa te duci la doctor cat mai repede posibil. Se va gasi o solutie,nu neaparat trebuie sa ti-o scoata chirurgical, dar asa e cel mai bine, o vizita la doctor nu strica happy

| ruPfashu a răspuns:

Pai mergi la doctor poate e rupt. Cat despre unghie, aia creste la loc, deci nu-ti fa probleme. Important e degetul.

| Rox348 a răspuns:

Pai si eu am patit asa odata ( dar nu mi s-a miscat unghia) si mi-a trecut dupa 2-3 saptamani sad

| CocaCola123 a răspuns:

Du-te la doctoru de familie si convingei pe parintii tai... si eu am patit dar mie mia picat si unghia... si in 2 3 saptamana mi-a trecut happy

| Cristian_3186 a răspuns:

Fanee mai bine du-te la doctorul de familie si el te va sfatui cel mai bine ce sa faci.

| Fanee explică:

Chestia e ca as vrea sa scap de problema asta cat mai repede ca peste 2 sap jum incep meciurile si nu vreau sa stau pe banca sad.

| Fanee explică:

Mersi mult pentru ajutor happy dar acum intervine partea cea mai dificila. sa-i conving pe ai mei sa merg la doctor, ca ei presupun ca doar o lovitura si imi va trece.

| Deiya a răspuns:

Unghia o sa-ti cada sad! Dar mai bine du-te la doctor big grin