| Gheorghe162 a întrebat:

Salut.Am si eu o problema, nu mai vad bine la distanta. Adica pot vedea, dar nu pot intelege scrisul sau vedea in amanunt. Stiu, trebuie sa merg la oftalmolog pentru a imi pune ochelari. Ideea e ca eu nu ma pot imagina cu ochelari. Sunt sigur ca nu imi va sta bine cu niciun tip de ochelari. Imi puteti explica si mie cum sta treaba cu lentilele de contact? Costa mult? Sau daca nu, m-ar ajuta niste tipuri de ochelari. Sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te complici enorm cu lentilele, sunt greu de pus, incomode si trebuie sa ai mare grija de ele.

Trebuie sa fie o pereche de ochelari care sa ti se potriveasca, exista mii de modele, iar in timp te vei obisnui cu ei

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Cand iti vei da seama ce bine vezi cu ochelari nu ai sa te mai gandesti ca nu iti sta bine cu ei. Lentilele de contact necesita multe griji cu intretinerea.