| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Am un prieten si are o problema.
Face baie din 2 in 2 zile.
Ia aparut pe spate pe maini..la umeri si in capu pieptului cosuri.
Si cand incearca sa le stroseasca pe cele din capu pieptului il doare.
Imi puteti spune ce sa-i zic..inainte sa se duca la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Sa se spele cu un sapun borax, face bine chiar foarte bine la cosuri si de fiecare data cand face baie si iese din baie, sa se unga cu crema acolo unde ii apar bubite. Sa stii ca si clorul din apa poate fii de vina. Creme si sapunuri. Bafta!

1 răspuns:
| En3Rgi a răspuns:

Ce i-a aparut? ...nu se intelege nimic din ce zici.Si daca te referi la cosuri e normal sa ii apara si sa il doara cand le stoarce...asa e la oricine.
Bafta!