| imabee a întrebat:

As avea o intrebare legata de prezervativ. Care sunt sansele ca acesta sa se rupa? Vi s-a intamplat vreodata? Daca da, cum v-ati dat seama si ce ati facut dupa aceea?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

In primul rand sunt sanse mari sa se rupa daca intra in contact cu un produs pe baza de ulei. De ex lubrefiantul se poate folosi deoarece este pe baza de apa. In al doilea rand trebuie sa ai mare grija sa nu il intepi cu ceva cand il desfaci si il pui. In al treilea rand verifica intotdeauna dupa ce termini daca este sperma inauntru.

7 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Da, mi s-a intamplat. Chiar la unul de mare firma, daca intelegi. Am luat pastila de a doua zi si aia a fost. Nimic deosebit

| comansorin a răspuns:

Nu se rupe deoarece prezervativul e special facut pentru asa ceva in primul rand este foarte gros ceea ce nu ii da voie sa se sparga si in al 2-ilea rand se umfla asa de tare cat un balon de nunta dar trebuie sa ai grija sa nu cada nu sa nu se rupa ca daca-ti cade-i problema si depinde si unde ramane!

| MâţulMov a răspuns:

Ce dracul cauti ma la sanatate?laughingrolling on the floor

| MâţulMov a răspuns:

Ce cauti ma la sanatate?laughingrolling on the floor

| Jesye a răspuns:

Se rupe cand te grabesti si partenera nu sa umezit suficient de mult happy... daca se rupe iti dai usor seama si fugiti la doctor

| Cedry2k1995 a răspuns:

Nu-i adevarat ce zice @comansorin... ele se pot rupe. si mie mi s-a intamplat sa se rupa... dar l-am simtit pe penis. si ce am facut?laughing am pus altul tongue

| georgexxl a răspuns:

E adevarat ca se rupe si mi s-a intamplat si mie de mai multe ori incearca sa iti cumperi de la sexsop exista un model mai gros si cu ela esti sigur pote ca sunt un pic cam scumpe dar merita decit doctoru si din alea alea dupa