| denys2 a întrebat:

As vrea sa imi maresc masa musculara cu ajutorul unor proteine + antrenament in fiecare zi. Recomandati-mi niste proteine sau o alta parere! funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Salut, lasa-ma sa-ti explic cate ceva despre masa musculara(sumar) ca sa cresti in masa musculara nu e suficient doar sa te antrenezi si sa folosesti suplimentatie.Reteta pe care trebuie sa o respectie este:
Antrenament + Alimentatie + Suplimentatie + Somn(odihna) pentru ca tu nu cresti in momentul cand te antrenezi efectiv, ci cand te odihnesti, adica cand recuperzi corpul, cat despre suplimentatie, recomandarea mea classica este:
Proteina + creatina + vasodilator + proteina noapte dar asta depinde mult si de tipul geneticului pe care-l ai(tip somatic):
Ecomorf
Endomorf
Mezomorf
P.S nu pot sa-ti recomand "cel mai bun produs" pentru cresterea masei musculare pentru ca nu exista, pentru ca fiecare dintre noi e diferit asa si suplimentele, ca exemplu daca gainerul GFX mie mi-a mers excelent, nu e abligatoriu sa-ti mearga si tie la fel de bine, sau poate sa-ti mearga si mai bine ca mie, asa ca recomandarea mea, incearca-le pe toate, si doar atunci poti stii care-i cel mai bun pentru tine, daca mai ai si alte intrebari, te ajut cu placere!