As vrea sa ma apuc de box, am 1, 81 inaltime si 81 de kg, in trecut am avut problem cu lombago "spina bifida" adica ma durea spatele dar acum mi-a mai trecut, apropos am 16 ani, deci e periculos sa ma apuc? As vrea daca se poate raspunsul unui medic sau unui om experimentat, antrenor, sportive etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nitunitu a răspuns:

Pentru durerea de spate iti recomand innotul.

Iti intareste toti muschii mai ales spatele.

Cat despre box nu stiu ce sa spun, iti trebuie parerea unui medic, ca sa nu te trezesti paralizat dupa vreun meci pentru ca aveai o problema la spate si nu i-ai acordat importanta...