| Ottakringer a întrebat:

As vrea sa scap de niste grasime, cum as putea?
Ma refer ca in afara de sala ca nu am timp din cauza job-ului!
Am inteles ca daca beau apa mai multa scade din grasime dar sunt in dubii.
Dau funda pentru un raspuns clar si la obiect!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Http://scoobysworkshop.com/
Ca sa iti fac un rezumat:
1.Bei numai si numai apa.
2. Elimini zaharu, dulciurile, carbohidratii (paine cartofi.) si reduci fructele, mananci doar legume si proteine(piept pui, peste, curcan).
3.Tre sa te misti cel putin o ora pe zi, sa faci ceva.
4.Cel putin 6 ore de somn pe zi.
GoodLuck.

| kyliejenner a răspuns:

- bea cel putin 2l de apa, mai ales imediat cum te-ai trezit pentru a-ti grabi metabolismul si inainte de culcare pentru a avea un somn linistit

- elimina sucurile, alcoolul, painea, ciocolata, prajelile

-fa miscare atunci cand ai timp de exemplu parcheaza masina mai departe si mergi pe jos mai mult, urca pe scari in loc de lift,

- bea ceai verde dupa masa de pranz

-mananca incet

- avocado iti tine de foame si e slab in calorii

- cand ai pofta de mancare sau dulciuri, mananca un mar sau mesteca guma, sau bea apa

-

| Ottakringer explică (pentru kyliejenner):

2L apa dimineata? Sau per total pe zi? Ca daca e pe zi ..cred ca ajung undeva la 3-5L apa pe zi ( Depinde de zi ). Miscare fac non-stop ( lucrez in interventii securitate ) si alerg mai mereu. Mananc incet de obicei. Cafea maxim 2 pe zi, fara ele nu as rezista la servici. Ciocolata nu consum mai deloc, paine cate 2-3 felii la masa (depinde ce mananc ). Si somnul meu. e foarte stresat. Dorm foarte putin din pacate.

| kyliejenner a răspuns (pentru Ottakringer):

Per total pe zi, nu dimineata big grin

Nu stiu ce sa zic in legatura cu somnul, fa-ti timp de o baie fierbinte sau un masaj, sau citit, e foarte important somnul cand vrei sa ai un stil de viata sanatos si/sau sa slabesti

| MedionTcO a răspuns:

Daca vreti sa aveti rezultate trebuie sa va impuneti anumite chestii in minte.Trebuie sa fiti constient ca trebuie sa munciti pentru a scapa de niste kilograme in plus.Va recomand urmatoarele exercitii:dimineata/seara depinde de programul dumneavoastra alergati in jur de 1km(DAR FARA SA VA OPRITI!), faceti serii de abdomene(cate 10 abdomene neintrerupte de trei ori cu pauze intre ele la interval de un minut). Daca faceti exercitiile astea minuscule in fiecare zi o sa vedeti rezultate.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Buna seara. Un raspuns clar si la obiect : Mancare mai putina si miscare mai multa. Daca spuneti ca nu aveti timp sa mergeti la sala, o banda de alergare acasa ar fi cea mai optimala idee. In caz ca nu exista posibilitatea sa cumparati o banda de alergare, incepeti sa tineti post. Echilibrul perfect intre minte si trup happy Va doresc o seara buna.