| FanNane95 a întrebat:

Salut as vrea sa slabesc fac Culturism si as vrea sa dau jos macar 10kg daca stie cineva ceva cura de slabire plz help me

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Cam mult... incearca sa faci mai mult cardio si nu mai manca paine si dulciuri!

| dragosh a răspuns:

Daca vrei sa slabesti iti recomand dieta keto impreuna cu un antrenament foarte inteligent.Nu uita ca dieta nu e pentru toti, ea se bazeaza mai mult pe consumul de grasimi, pentru mai multe informatii apeleaza la net.

| CristianM a răspuns:

@andra4u presupun ca vrei sa omori pe cineva cu "dieta" aceea, cat timp nu isi rezerva nutrientii necesari pe zi mai rau o sa isi faca decat bine.

| andra4u a răspuns:

Am o cura pe care o tin si eu si slabesti 400 gr pe zi:08:00-cafea neindulcita
10-ou fiert
12-mar
14-paine prajita si piept de pui la gratar
16-2 mere
18-suc de rosii
20-100 g branza degresata
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curile/Dietele pentru slabit doar iti afecteza sanatatea.Pentru a ajunge la rezultatele dorite trebuie sa faci bineinteles mult sport (poti merge la sala de cateva ori pe saptamana, poti incerca exercitii Pillates acasa etc.) si sa te hranesti corespunzator (nu eliminand din alimente reducandu`ti mesele la o salata si un pahar cu apa). Mananca multe fructe si legume, bea cel putin 2l de apa pe zi si pentru hidratare, elimina din meniul zilnic prajelile, grasimile si prea mult zahar.Mult succes!

| alice.twilight a răspuns:

Am eu o dieta buna primita de la nutritionist daca o vrei da mesaj privat

| TudorProCulturism a răspuns:

Aerobic la sfarsitul antrenamentului cel putin 20 min, mai putini carbohidrati si eventual carnitina ( chiar ajuta), antrenamentul de culturism este anaerob, specific dezvoltarii musculare, aerobicul utilizeaza grasimea ca energie, deci...banda, alergare, bicicleta dupa antrenament (e momentul cel mai eficient)., http://proculturism.com

| juliane8 a răspuns:

Eu am slabit dupa dieta dukan.reteta este descrisa pe blogul meu
http://juliane8.wordpress.com/