| Michaelis a întrebat:

Salut.
As vrea sa stiu cat de rapid se face cancer la gat, am fumat 30 de tigari, am tras in piept dar am si pufait uneori. De vreo 2 zile cam ma deranjeaza gatul si tusesc din cand in cand. Sper sa nu am ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca nu esti troll, atunci e vai de capul tau... sad

| addyy17 a răspuns:

Daca ziceai dupa 30 de ani era posibil.

Nu ai nimic, probabil nu ai fost invatat cu fumul de tigara si ti-a ramas acel gust in gat, nu trebuie sa-ti faci probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

F bine ca esti speriat, poate te lasi de fumat. fumatul nu creaza cancer in mod obligatoriu. Fumatul este doar un factor de risc in aparitia cancerului. Poti fi fumator de 30 ani si sa nu ai nimic, poti avea un stil de viata extrem de sanatos si sa ai cancer

| Daria00 a răspuns:

Nu cred ca este posibil sa se intample atat de repede. Dar mai bine te-ai lasa de fumat pentru orice eventualitate.

| Lookwhoisthere a răspuns:

Sincer cred ca poate sa fie doar o raceala sau macar daca fumezi sa nu schimbi tigarile intruna ca au diferite concentratii de tutun si blabla. Eu fumez de vreo 4 ani si nu am nimic slava domnului :*

| cristimihailov a răspuns (pentru Lookwhoisthere):

Dar si cand o sa incepi... Odata o sa ai, pe urma nu mai conteaza.