| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi am observat că la ochiul stâng e puțin roșu (vasele de sânge) asta ar putea fi conjunctivita? Sau altceva? Țin minte că acum 2 zile m-am abținut să nu stranut, și din câte știu eu daca te abții vasele de sânge de la ochi pot sa se spargă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este semn de răceală. Adică ai stat în curent.
Usturoiul și ceapa sunt bune împotriva răcelii. De asemenea și vitaminele sunt bune, și mai ales vitamina C. Consumă mai multe crudități.

2 răspunsuri:
| Elelei a răspuns:

E necesara o vizita la oftalmolog, indiferent care ar fi cauza.

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Mie mi se intampla asa cand stau mult cu ochii in ecranul monitorului / telefonului. Daca si tu stai la fel cumpara-ti o pereche de ochelari Raven Glasses, ii gasesti pe site-ul lor la 150 de lei, dar nu o sa te mai afecteze deloc acolo.