| mihai124354 a întrebat:

Salut
Azi m-a lovit un baiat cu palma peste ureche si la moment am auzit un țiuit si dupa parca mi s-a înfundat urechea. Nu aud nici dupa 2 ore asa bine. Am citit si pe net si am vazut ca nu trebuie sa intre apa la ureche. Am cumva perforație la timpan?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

De ce intreaba toata lumea intrebari pe care ar trebui sa i le puna unui medic pe TPU. Au trecut 2 ore, tu inca nu auzi si nu ai vazut un medic pana acum? Oare daca te injunghia si pierdeai sange intrebai pe TPU cati litrii mai trebuie sa pierzi pana mori?

Daca nici pana acum nu auzi mergi la medic, de unde sa stim noi daca ai timpanul perforat, putem doar sa ne dam cu presupusul.