| Andrei265268 a întrebat:

Salut, (Baiat, 14 ani) in ultimele 3 zile am simțit in zona pieptului o mica durere care se manifesta ca un fel de presiune asupra corpului, cam din 4 in 4 ore pentru câteva minute după ce trecea. Tin sa menționez ca nu este o durere puternică ci doar foarte slaba. Sunt îngrijorat din cauza asta. Ma poate ajuta cineva mai departe? Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionut123987 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un doctor. Până la urmă e sănătatea ta și de obicei nu e de joacă.
Normal de la orice durere sau discomfort, dacă nu știm cauza e bine sa mergem la doctor. Daca e ceva grav măcar se descoperă din timp, Daca nu e nimic, măcar nu mai ai de ce să-ți fie frica, dar asa suntem noi românii. Așteptăm pana în ultima clipa sa mergem la medic

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu ai părinți? Vorbești cu părinții tăi, nu cu noi aici. Trebuie să te consulte un medic specialist, noi nu putem ști ce ai!

| Freya1 a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru un consult.
Poate sa fie de la coloana si se se exercite pe întreaga cutie toracică. Poate fi de la plămâni, de la anxietate sau lipsa de vitamine.
Cauzele sunt multe, dar consulatul unui medic e cel mai sigur.