| Myrcea22 a întrebat:

Salut baieti.e normal ca pe testicule..sa ti se vada vene? ..adica e normal sa se vada unele mari unele mici...uneori dispar si tot asa? Funda repede... vreau rasp rapid si cu explicatii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Amuzant! E normal.Pentru ca si acolo circula sange.Te-ai nascut azi?

| dannyel86 a răspuns:

Ne uitam putin pe net si ne documentam daca poate fi vorba de varicocel sau nu. Poate nu e cazul, dar informatia ne poate ajuta pe viitor.
"Varicocelul reprezinta o dilatatie varicoasa a venelor (varice) cordonului spermatic (situate la nivelul scrotului, deasupra si in jurul testiculului)"
http://stefantuca.medlive.ro/2012/11/13/varicocelul/

| Myrcea22 explică:

Nu dar pana acum nu am vazut si azi..cand am vazut m am speriat

| Myrcea22 explică:

Se vad asa mov...dar nu ma dor sau chestii