| Taner13 a întrebat:

Cam am o problemă de temperament... uneori ma enervez foarte repede si devin recalcitrant, am încercat sa ma controlez dar rezultatul e acelasi. Ce ar trebuii sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MgdDroopy a răspuns:

Sa nu mai bei cola :-) Sa te apuci de un sport cu program strict pentru a-ți canaliza energia si a invata sa te controlezi. Si mai ales sa nu te mai gandesti ca tot cee e rau ti se intampla numai tie si ca esti inconjurat numai de oameni pusi pe cearta sau care au ceva cu tine. Totul este in atitudine! E bine ca ti-ai dat seama si vrei sa te corectezi. Ai facut primul pas!

5 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Sa bati toti ce vezi in cale. daca tii in tine e mai grav. poti sa ajungi sa nu bati pe nimeni. si asta e destul de grav.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Stiu ce inseamna asta. Tehnica sta in autocontrol. Oricat de nervos ai fi si ai simti nevoia sa deschizi gura, nu o face! Pe moment stai mut, asteapta 5-10 minute sa te calmezi, fara sa scoti o vorba si va fi ok. La mine functioneaza.

| Taner13 explică:

Mulțumesc de sfaturi, MgdDroopy eu nu beau deloc sucuri si nu consum deloc alimente nesănătoase, sigur nu asta e cauza. O sa incerc tot ce mi.ati spus happy

| MgdDroopy a răspuns (pentru Taner13):

Țin pumnii! Aaa. Si incearca sa eviti persoanele care îți creeaza aceasta stare. Nu ma refer la familie. Ci la "prieteni". Spunele ca ai treaba cu ai tai. Să nu stie nimic ei. "tratamentul" să fie secretul tau, pentru a nu te judeca alții.
Merci pentru funda. :-)